Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

NOVINKY

arr3DOMEČKOVÁ SESTAVA MIRAI      Při očekávání nového přírustku do rodiny začne asi každá maminka přemýšlet, jak to udělat v... arr3DOKONALÉ AUTOPOSTELE    Jedinečnost těchto auto postelí spočívá ve využití trojrozměrného plastu, který dodává ... arr3PATROVÉ POSTELE ZUZA    Koupit dvě postele nebo patrovou postel? Koupit krásnou nebo praktickou? Taky se Vám takové... arr3VYŘEZÁVANÉ POSTELE Z KOLEKCE HAPPY DESIGN    Zařizujete dětem nový pokoj nebo chcete malou postýlku vyměnit za klasickou dětskou... arr3POSTELE Z MASIVU    Rádi bychom Vám představili nabídku firmy, která se již spousty let zabývá výrobou dětského a... arr3DĚTSKÉ POSTELE VE TVARU AUTÍČEK Dětské postele ve tvaru autíčka Převážně kluci, ale i holky milují autíčka, hlavně ty...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Rady a tipy

MATRACE

 

Nejdůležitějším úkolem, který matrace musí splnit, je správná podpora páteře.

 

Měla by být přizpůsobena především výšce a hmotnosti těla. Je zcela běžné, že matrace by měla být co nejtvrdší.Tento pohled pochází z dob, kdy byly použity jednoduché bonnelové prameny, mořské trávy a kokosové vlákno a tvrdost byla synonymem trvanlivosti a kvality.

 

Pravdou je, že váha člověka je určujícím faktorem zatížení a pokud si zvolíme model příliš tvrdý, budeme unaveni. Dobře zvolená matrace není příliš tvrdá ani příliš měkká, ale dokonale se přizpůsobuje přirozeným křivkám páteře. Musíme si vzpomenout, že zvolený model by měl být o 20 cm delší než osoba, která na něm spí.

 

Každá osoba má jinou strukturu, takže pokud je těžší, matrace by měla být tvrdší a v případě lehké osoby - měla by být měkčí. Často je možné splnit tvrdost na 80 kg a vyšší (H2 a H3) za předpokladu, že je vysoká 150-170 cm. Z tohoto důvodu je možné, že osoba s nízší, silnější konstrukci o hmotnosti nižší než 80 kg, musí spát na matraci H3 a naopak vysoká, štíhlá osoba o hmotnosti 90 kg na matraci H2. Matrace by měla být individuálně přizpůsobena struktuře člověka tak, aby byla správně podepřená páteř a v každé poloze měla přirozené zakřivení.

 

 

  • H2 - měkké
  • H3 - médium
  • H4 - tvrdý

 

Dalším faktorem pro výběr tvrdosti matrace mimo strukturu těla by měla být pozice, kterou obvykle během spánku používáme.


Máte-li spát na vaší straně je třeba matraci, která se pružně přizpůsobí tělu a umožní vystupujícím částem, tj. Ramena a boky se ponořit a páteř, aby byla v přímce.

 

 


Když ležíme na zádech nebo na břichu, váha těla je distribuována rovnoměrněji. Při úpravě matrace bychom měli věnovat pozornost tomu, zda se páteř v oblasti beder neodchýlí příliš, ani se nadměrně nepřilne k matraci. V takovém případě si vyberete trochu tvrdší modely.

 

 

Pokud často měníte pozici během spánku, doporučujeme modely, které se aktivně přizpůsobují změnám.Lidé, kteří bojují s různými typy onemocnění páteře, by se měli před koupí matrace poradit s ortopedem, který určí, jak tvrdý by měl být model. Správně zvolená matrace zmírní onemocnění a neovlivní zhoršení držení těla.

 

Poslední aspekt se týká individuálních preferencí. Udržujte rovnováhu mezi zvykem na tím, co je správné pro vaši páteř. Pacienti s alergií by měli rovněž vzít v úvahu vlastnosti jejich kůže a zdraví dýchacích cest a zvolit matrace, které jsou vhodné pro jejich specifické potřeby.