Pěnová nebo pružinová matrace – kterou si vybrat?

 

Lidé, kteří si chtějí poprvé pořídit moderní matraci, tápou, zda zvolit matraci pěnovou nebo pružinovou?

Zdá se, že je to dobrá otázka, protože vlastnosti pružin a pěny jsou radikálně odlišné.

Dnes však výrobci nabízejí hybridní nebo smíšené matrace jak s pěnou, tak s pružinami.

Proto by se mělo více zamyslet nad tím, jaké druhy pěn a pružin se v moderních matracích vyskytují a jaké mají vlastnosti.

Od vzniku prvních matrací, t.j. počátek 20. století, se technologie výroby neustále vyvíjejí.

První matrace byly vybaveny pouze pružinami, lze tedy říci, že jejich zastánci jsou tradicionalisté v konstrukci a vlastnostech matrací.

Dnes těmto matracím říkáme Bonelové. Jejich tvar připomíná přesýpací hodiny a jsou spojeny pevným drátem.

Tato konstrukce způsobuje, že váha působící na matraci je rovnoměrně rozložena na všechny pružiny.

Výhodou tohoto řešení je vysoká cirkulace vzduchu, která umožňuje udržovat správnou hygienu, díky které se nehromadí bakterie a jiné mikroorganismy. Proto můžete takovou matraci s jistotou doporučit všem alergikům.

Mezi výhody matrací s bonelovou náplní patří přijatelná cena a skutečnost, že vzhledem ke změně odporu závislého na tlaku je dobrou volbou pro těžší osoby.

Nástupcem matrace typu bonel je matrace kapsová. Její konstrukce je založena na velkém počtu pružin uzavřených v jednotlivých kapsách. Výhodou kapesního patentu je nezávislá práce každé pružiny, což z něj dělá vynikající volbu pro páry, protože umožňuje vyhnout se tzv. efektu přenášení pohybů partnera při vrtění se během spánku.

Dnes je široce používáno vícekapsové řešení založené na samostatně pracujících pružinách, ale se zvýšeným počtem na metr čtvereční. Obecně se dá říci, že jsou určeny pro osoby s větší hmotností.

Jakou matraci tedy vybrat pružinovou nebo pěnovou?

Matrace tohoto typu mohou být smíchány s vrstvami různých pěn, jako je latex, vysoce pružná pěna a termoelastická pěna.

Modely ze syntetické pěny - v závislosti na preferencích, které máme ohledně stupně tvrdosti matrace, pružnosti a vzdušnosti.

Pěna nebo pružiny? Záleží na našich individuálních požadavcích.

Nejdražší a nejlepší je visco termoplastická pěna. Tento typ pěny poskytuje nejvyšší komfort spánku. Vyvinuli ho technologové NASA pro pohodlí a bezpečnost kosmonautů, chrání je před účinky dlouhodobého pobytu ve vesmíru.

Speciální struktura této suroviny ji nutí reagovat na teplotu a tlak našeho těla.

V důsledku toho se matrace deformuje podle siluety uživatele. Když během spánku vstaneme nebo změníme polohu, neopren se pomalu vrací do původního tvaru. Tím je zajištěna velmi dobrá kvalita spánku, která je základem našeho zdraví. Jedinečnou vlastností paměťové pěny, známé také jako líná, je její schopnost izolovat pohyb. To znamená lepší spánek pro dva lidi, protože časté změny polohy jednoho člověka druhému nevadí. Termoplastická pěna má také velmi dobrý vliv na oběhový systém a páteř.

Polyuretanová pěna je zase materiálem s velkou pevností, trvanlivostí a odolností vůči jakékoli deformaci a tlaku. Zároveň je lehká, pružná a se vzdušnou strukturou.

Díky tomu poskytuje dostatečné odpružení postavy, což se promítá do dokonalého komfortu spánku.

Matrace z této pěny mají jednotnou strukturu, díky čemuž se vyznačují i ​​velmi dobrou tepelnou izolací.

Díky své odolnosti a elasticitě jsou ideální pro děti.

Zesílené okraje matrace zabraňují deformaci materiálu při sezení na nich.

V závislosti na složení může mít tato pěna různé úrovně tvrdosti.

Výběr takové matrace je kvalitní za rozumnou cenu. Vysoce elastická HR pěna je druh polyuretanové matrace. Díky zvýšené pružnosti byl získán materiál, který zaručuje velmi dobrou podporu páteře a pohodlí. Je mnohem hustší než tradiční polyuretanové pěny. Dvakrát rychleji získává svůj původní tvar. Specifická buněčná struktura, obsahující miliony folikulů, poskytuje vynikající bodovou flexibilitu, a tím ideální oporu pro tělo během spánku. Dalšími výhodami takovéto buněčné struktury je výborná ventilace, tlumení vibrací a nepřenášení pohybů jiné osoby. Komponenty použité při výrobě tohoto typu pěny činí matrace extrémně odolné vůči deformaci. Výsledkem je pohodlné používání po mnoho let.

×

Splátková kalkulačka ESSOX