Latexové matrace

CO JE LATEX?

Latex je velmi specifický materiál, protože jde o směs dvou složek: přírodní a syntetický kaučuk. Současně můžeme splňovat takové modely, ve kterých se používá pouze přírodní materiál nebo pouze umělý materiál. V praxi se proto, i když pěny tohoto typu vypadají přesně stejně po celou dobu, mohou se navzájem velmi odlišovat.

1

VÝHODY:

Nemají chybět, protože latex může být považován za jeden z nejvíce „flexibilní“ materiály - dokonale odpovídá potřebám prakticky každého , od dětí ke starci.

 • vynikající pružnost a flexibilita- až do použití velice elastických pěn ve velkém měřítku, nebyl ve skutečnosti žádný materiál, který by byl měkký a současně velkou oporu těla. Každý, kdo se pokusil koupit pěnovou matraci, to ví asi tak dvanáct let. Obecně platí, že volba byla jednoduchá: buď koupite něco měkkého a pohodlného s nadějí, že se hory a údolí na povrchu jeví jako pohodlné jak je to jen možné, nebo si vybrat pevný a stabilní prkno. Ne moc komfortní, ale přinejmenším bude sloužit déle. Použití latexu umožnilo odstranit tento problém. Materiál velmi podporuje tělo - jako tvrdé matrace, ale je také měkké a útulné - jako měkký model. A s největší pravděpodobností se rozhodlo, že mnozí z nás tak ochotně začali kupovat takové modely. Nakonec můžete spát dobře a zdravě. Dnes mnoho lidí, kteří hledají model pro páteř, rádi si vyberou matraci z latexu. Díky příjemné měkkosti a dobré podpoře.

 • antialergické - pokud je něco z gumy, není vhodné pro bakterie :) A tento jednoduchý princip pracuje dobře s latexovými modely. Jednoduše, žádný z těchto mikroorganismů nemůže přežít na takovém médiu. Neexistuje žádný prach, žádné znečištění a roztoči nebo bakterie se zdráhají zůstat v takovém místě. V domě je mnoho dalších atraktivních míst.

 • nízká spotřeba - 5-10% za 10 let​​
 • Dobré řešení pro dvě osoby spící na jedné matraci - latex snese pohyby "druhého" partnera

NEVÝHODY:

 • velmi zřídka se může objevit alergie na latex.
 • pro některé může být nevýhoda poměrně vysoká cena - při výpočtu výhod a skutečnosti, že taková matrace může mít dokonce dvojnásobnou životnost, stojí za to investovat. 

 

TERMOPLASTICKÉ MATRACE

2

 

Termoplastické matrace jsou vyrobeny z visko pěny. Již její příběh je docela zajímavý. Ta byla vynalezena v roce 1966 vědci pracující pro NASA, původně určena pro použití v konstrukcích, které měly být používány jako airbagy. Při komerčním využití se v počátku 80. let objevila viskózní pěna, ale kvůli poměrně vysokým výrobním nákladům nezískala velkou popularitu. Matrace byla nejprve používána švédskou společností Tempur Pedic. Postupem se výroba stala levnějším, původní nápad se začal zlepšovat kombinací například s aktivním uhlíkem nebo gelem z aloe.

VÝHODY:

 • inteligentní tvar ve tvaru těla
 • vysoká odolnost proti deformacím
 • výborná ergonomická pozice spánku
 • ideální pro nastavitelné rámy
 • nízká hmotnost matrace
 • možnost použití na vnějších krytech
 • možnost použití při profylaxi dekubitů

Je známo především to, jak reaguje na tlak a tělesnou hmotnost. Pod vlivem tepla se jemně ohřívá a "táhne" tělo. Zároveň rozvrhuje váhu na celý povrch. Když vycházíme z termoelastického matrace, pěna se pomalu vrací do původního tvaru.

Klasická termo-elastická matrace má vždy nosnou vrstvu, tj. Základna. Několika centimetrové vrstvy visko pěny jsou umístěny na něm. Spodní vrstva zabraňuje příliš hlubokému propadu a poskytuje dobrou stabilní oporu pro celé tělo.Takže se nikdy nevyrábí termolastické matrace výhradně z visko pěny (s výjimkou tenkých překryvů).

Visco je vyroben převážně z pěn vyrobených na bázi syntetických olejů. Proto ne každý bude chtít spát na tomto typu pěny, například z ekologických důvodů. Vyrábí se však nové typy pěn tohoto typu, v nichž jsou ropné oleje nahrazovány rostlinnými oleji.

Protože tělo se přizpůsobuje teplu,  visko pěna se mírně ohřívá. Proto někdy můžeme pociťovat jemné teplo, které nevyhovuje všem - materiály a tzv. struktura otevřených buněk, která rychle absorbuje teplo.

 

BONELLOVÉ MATRACE

 

3

Matrace Bonell jsou vyrobeny z jednotlivých pružin uspořádaných v uspořádaném systému. Matrace, používající Bonell pružiny mají povrchní pružnost, což znamená, že relativně malé zatížení způsobuje mírný odpor pružiny, v případě silnějšího tlaku, odpor pružiny proporcionálně zvyšuje pevnost matrace.

Pružiny typu bonell lze porovnat s přesýpacím strojem. Celý povrch je spojen silným, tvrzeným drátem. Matrace s bonellovou formou jsou řešením pro lidi, kteří spí samotní, pro mladé lidi (děti starší 12 let) a pro alergiky.

Výhodou tohoto typu matrací je mimořádná trvanlivost, pružnost a vysoká ventilace vložky.Vzduch je velmi důležitý při správném používání matrace a ovlivňuje jeho životnost. Při použití matrace Bonell - během každého pohybu - čerpá se čerstvý vzduch, čištění a tím i vyfukování prachu. Díky tomu je táto matrace vhodná pro alergiky. Nevýhodou jsou vibrace, které se šíří během pohybu uživatele. Z tohoto důvodu by měla být používána jednou osobou, takže při změně polohy v noci neruší spánek druhé osoby.

 

PĚNOVÉ MATRACE

 

4

Spánek je přirozená doba regenerace celého organismu, jak kostního systému, tak vnitřních orgánů.

Perfektně sladěné pěnové matrace, pohodlné pěnové matrace jsou ty, které vám umožňují umístit vaše tělo v noci tak, aby kosterní systém mohl relaxovat a regenerovat. Zvláště je důležité uvolnit páteř. 

Je to možné pomocí pěnových matrací vyrobených z nejkvalitnější pěny, která zajišťuje nejen měkkost, ale také optimálnÍ cirkulaci vzduchu. To je důležitý faktor, který vás ovlivňuje.

Profily s pěnovou matrací umožňují správnoé ležení a tvarování páteře podle Vašeho spánku, což představuje ideální podporu pro celé tělo.

Penové matrace tak poskytují možnost urychlit regeneraci páteře. Další výhodou pěnových matrací je skutečnost, že jsou rovnoměrné a dokonce ani po mnoha letech použití, na nich nejde vidět opotřebení. Pěnové matrace lze rozdělit na matrace:

 • HR pěna - matrace z vysoce elastické pěny,
 • z pěny VISCO - termo-elastické matrace,
 • matrace s latexem nebo kokosem.
   
KAPESNÍ MATRACE

 

5

Je to výrobek z kapesních pružin. Každá pružina je v samostatné komoře - kapse. Kapesní pružiny jsou spirály stejného průměru - jejich tvar lze porovnat s pružinou z péra.

Kapesní matrace se vyznačují tím, že nevržou, individuálně reagují na tlak , což zákazník cítí jako příjemný odpočinek kvůli přizpůsobení kapsy na tělo. Tato matrace získává flexibilitu a snadno se přizpůsobuje tvaru spícího těla . Při použití tlaku se odchylují pouze pružiny, na které se vyvíjí tlak.

×

Splátková kalkulačka ESSOX