Kdy koupit dítěti větší postel

Každé dítě roste jiným tempem, ale dá se říct, že okolo 1,5 až 2 let věku už může být dítěti v první postýlce těsno. Zdá se vám zatím na velkou postel maličké? Vybrat můžete i takovou, která je jen o trošku větší než jeho současná postýlka. Pojďme si k přesunu z postýlky do větší postele povědět něco víc.

3 tipy, jak přesunout dítě z dětské postýlky do postele

Jak naučit dítě spát ve velké posteli

  1. O změně postýlky spolu s dítětem mluvte dopředu. Dívejte se na obrázky různých variant dětských postelí, nechte ho ukázat, která se mu líbí. Povídejte si o tom, kteří plyšáci s ním budou moci v nové postýlce spinkat. 
  2. Většina dětí zvládne přesun z postýlky do postele v klidu. (A někdy dělá rodič drama úplně zbytečně. 🙂) Nastavte si večerní rituál, který dítě uklidňuje, např. čtení pohádky, hlazení hrudníčku/zádíček, a zůstaňte s ním, dokud neusne. Nechte pootevřené dveře a ráno vás možná překvapí růžolící obličejík přímo u vaší postele v ložnici.
  3. Pokud se ani ve 2 letech na přesun do velké postele necítíte, tak zkrátka počkejte. Dítě může v jednom období prožívat více změn, které jsou pro něj náročné (např. nástup do jeslí, úprava pokojíčku nebo příchod sourozence). Dávkujte mu novinky postupně a buďte připraveni i na variantu, že se to na první pokus nemusí povést. A je to v pořádku.

pokojicky_tepe_postel_s_pristylkou_

Jak velkou postel vybrat a jak dlouho vydrží

Jak velkou postel koupit pro dvouleté, tříleté, pětileté dítě

Záleží na tom, s jakými dispozicemi pracujete a jak vás úpravy dětského pokojíčku baví. Dětskou postýlku můžete měnit klidně každý rok podle toho, jak dítě roste a jak se mění jeho vkus (např. od 2 do 4 let bude určitě dělat radost autopostel nebo zvířátková postel). 

Pokud se ale poohlížíte po dlouhodobějším řešení a na velkou dospěláckou postel máte v pokojíčku místo, můžete dítěti rovnou pořídit rozměr 80 nebo 90 × 200 cm

Jak roky poplynou a děti budou přibývat, můžete vybírat i v našich kategoriích s palandami pro 2 děti i v patrových postelích pro 3 děti. A taková palanda vydrží určitě až do ukončení studií.

Doporučujeme po maximálně 10 letech jen vyměnit matraci.

pokojicky_tepe_autopostel

Nejprodávanější rozměry dětských postelí 

  1. Postel, která s vaším dítětem poroste klidně až do plnoletosti: 200 × 90 cm 
  2. Velkolepý prostor i během nocí, které chcete strávit společně: 220 × 100 cm
  3. Postel, která vám usnadní přechod z dětské postýlky do velké postele: 140 × 70 cm

Podívejte se také na další rozměry dětských postýlek.

4 nejoblíbenější druhy postelí pro děti

 Prověřeno u zákazníků a s láskou otestováno na vlastních dětech. Tohle jsou ty absolutně nejoblíbenější typy postelí.

1. Domečkové postele

 Útulná zašívárna, kouzelné království, místo, kde můžou děti každý den snít. Domečkové postele nabízí úžasný prostor pro kreativitu. Dejte dětem záclonku nebo závěs a pár světýlek a budou se dít věci. ⭐

2. Patrové postele a palandy

Co to je palanda?

Patrová postel neboli palanda je prostorově nejúspornější řešení, jak do jednoho pokoje pohodlně umístit dvě a více dětí. Dopřejte dětem pocit vidět svět z výšky stejně jako dospělí. Díky dostatečně vysokým zábranám je spaní s nadhledem naprosto bezpečné.

Jak vybrat palandu a jak využít palandu?

Občas se hodí lůžko navíc. Pro kamarády na přespávačku nebo pro maminku, když děti marodí. Proto se nám velmi osvědčilo i pro dvě děti pořídit patrovou postel pro tři děti. Třetí matraci v pohodě schováte do šuplíku a kdykoliv rychle vytáhnete.

3. Postele s přistýlkou

Pokud se z jakéhokoliv důvodu zdráháte pořídit dětem patrovou postel nebo ji zkrátka nepotřebujete, protože vaše dítě má raději blízkost země, je pro vás ideálním řešením dětská postel s přistýlkou, na které se skvěle vyspí i maminka, tatínek nebo kamarád ze školky. 

4. Postele podle barev nebo motivů  

Prohlédněte si dětské postele dle druhu. U nás si vybere malý závodník, král džungle i pohádková princezna.

×

Splátková kalkulačka ESSOX