Jak vybrat nejlepší matraci pro dítě

Věděli jste, že matrace z paměťové pěny pro děti vůbec není vhodná? Správná dětská matrace by si neměla pamatovat tvar těla, protože jak dítě roste, jeho tělo se rychle mění. Tak jak tedy tu správnou matraci vybrat? 

Z jakých materiálů matrace pro děti vybírat

Typy matrací pro děti:

Pěnové matrace

Typ 1: Polyuretanová pěna (PUR)

Zdaleka největší výběr dětských matrací najdete v kategorii PUR pěna. Nejspíš ještě pamatujete doby, kdy jádro matrace tvořil molitan. Taková molitanová matrace z 90. let se rychle proležela, neposkytovala optimální oporu pohybovému aparátu dítěte a neodváděla vlhkost. Dnes už naštěstí můžeme dětem nabídnout skutečně kvalitní matraci s vyšší hustotou jádra a ideální tuhostí, která je vhodná pro rychle se vyvíjející dětskou páteř. 

Naše TOP produkty v sekci PUR pěna:

penova-matrace-pikolo

Typ 2: HR pěna

Pěnu HR označujeme také jako „studenou“. Husté děrování podporuje cirkulaci vzduchu, perfektně odvádí pot, odpuzuje bakterie a roztoče, chrání před pronikáním nečistot do matrace a také zabraňuje množení plísní.  

Naše TOP produkty v sekci HR pěna:

Kokosové matrace

Proč mít v dětské matraci kokosovou vrstvu? Pro zdravý vývoj dítěte je důležitá rovnoměrná opora s vyšším stupněm tvrdosti. Může se vám zdát, že matrace pro miminko je příliš tvrdá, a máte pravdu v tom, že nám dospělým už by nejspíš nevyhovovala, ale pro rychle rostoucí pohybový aparát je ideální. Měkké matrace, do kterých malé tělíčko doslova zapadne, jsou naopak absolutně nevhodné. Kokosové vlákno má navíc vynikající termoregulační vlastnosti, je přirozeně hypoalergenní a vhodné i pro astmatiky. 

 Naše TOP produkty v sekci Kokosové matrace:

postylky_tepe_penova_matrace_miki

Jakou matraci vybrat podle věku dítěte

Jak velkou matraci koupit pro dvouleté, tříleté, pětileté dítě? 

Typy matrací podle věku dítěte můžeme rozdělit do tří kategorií:

  1. Matrace pro miminka a batolata
  2. Matrace pro předškoláky
  3. Matrace pro žáky od 7 let

Věk dítěte

Tuhost matrace

Náš tip

Produkt

miminko, batole

H4 (tvrdá) – H3 (středně tvrdá)

S ohledem na množství času, které miminko stráví spánkem v postýlce vždy pořiďte matraci úplně novou. Ve zděděné matraci se mohou držet roztoči a hrozí také riziko vzniku alergií. 

Pěnová matrace Baby Coco

předškolák

H3 (středně tvrdá)

Pro toto období můžete pořídit oboustrannou pěnovou matraci se dvěma variantami tuhosti, které můžete střídat podle potřeby. 

Pěnová matrace Pikolo

žák 7+

H3 (středně tvrdá) – H2 (měkká)

Jak dítě roste, může se potřeba tuhosti u dítěte měnit. Větší školáci už mohou spát i na zónové matraci.

Pěnová matrace LEON ALOE

 
Nejprodávanější rozměry dětských matrací 

  1. 160 × 80 cm
  2. 200 × 90 cm
  3. 200 × 100 cm

Doporučená výška matrací pro děti a miminka

Běžná výška matrace pro dítě je okolo 10 cm. Nejméně by však měla mít 7 cm. Pro porovnání: matrace pro dospělé mívají cca 15 cm. 

Jak tvrdou matraci koupit pro dítě

Pro malé dítě vybírejte tuhost H4 (tvrdá) až H3 (středně tvrdá).

Jak zjistit tvrdost matrace? Kvalitní matrace mají v popisku produktu vždy uvedenou tuhost. Nepořizujte měkké (H2) miminkům, batolatům a dětem v předškolním věku.

Ochrana dětské matrace

Chránič matrace do postýlky doporučujeme pořídit vždy a v období odplenkování obzvlášť. S chráničem budete připraveni na každou noční nehodu a maximálně prodloužíte životnost vaší matrace.

×

Splátková kalkulačka ESSOX