Jak vybrat nábytek do dětského pokoje

Rádi trávíme společný čas v obývacím pokoji a dokud jsou děti malé, užíváme si, že se nezavírají v pokojíčku. Proto vytváříme hrací prostor tam, kde se my rodiče nejčastěji sami nacházíme. Pro děti je však důležité mít i místo, které bude jenom jejich a kde si za svoje věci budou zodpovídat samy. Vytvořme jim prostředí podporující jejich kreativitu a samostatnost.

Co se v tomto článku dozvíte: 

  • Co je důležité při výběru nábytku do dětského pokoje a co v něm nesmí chybět.
  • Jak v pokoji zohlednit počet dětí, jejich věk a individuální potřeby.
  • Co je důležité při organizaci věcí v dětském pokojíčku a jak dítě nezahltit neuspořádaným prostorem.
  • Jak chytře pracovat s dispozicemi místnosti.

Základní vybavení dětského pokoje

Postel a matrace

Postel pro dítě není jen prostor na spaní. Je to hrací plocha, tajná skrýš a úložiště emocí. Místo, kde každý večer před usnutím poslouchá pohádku, místo, kde se ukládají vzpomínky, a místo, kam se může vždycky schoulit, když se necítí dobře. Postel je proto středobodem každého dětského pokojíčku. 

Vyzkoušejte si možnost filtrovat dětskou postel podle druhů, podle barev nebo podle velikosti a vyberte perfektní postýlku právě pro vaše dítě.

K nové posteli nezapomeňte pořídit i vhodnou matraci pro děti.

Náš tip: Přečtěte si také článek Kdy koupit dítěti větší postel, kde píšeme i o tom, jak zvládnout přesun z dětské postýlky do postele.

pokojicky_tepe_detska_postel_kubik_bila

Noční stolek

Pokud vám to prostor aspoň trochu dovolí, rozhodně pořiďte dětem noční stolek – na lampičku, na skleničku s vodou, na oblíbenou knížku. Dětské noční stolky se šuplíky najdete i v našem e-shopu.

Komody a boxy na hračky

Absolutní nezbytnost na organizaci dětského pokojíčku jsou boxy na hračky. Pomáhají udržet přehled v tom, kam co uklidit a kde co najít. Dětské hračky doporučujeme třídit podle kategorií – autíčka, panenky, puzzle, LEGO kostičky, stavebnice, plyšáci. 

Knihovny a regály

Knížka patří mezi nejoblíbenější dárky a snadno se stane, že knihovnička začne praskat ve švech. Abychom předešli hromadění knížek, které dítě budou bavit zhruba jednou, knížky si půjčujeme ve veřejné knihovně. A ty, které si doopravdy zamilujeme, si pak koupíme v obchodě a vystavíme v dětské knihovně nebo regálu.

Náš tip: Dětem knihy netřídíme podle názvu či obsahu, ale podle barev na obalu. V duhové knihovně mají o knížkách skvělý přehled i děti, které zatím neumí číst.

Dětské skříně 

Aby nevznikal chaos mezi oblečením, aby se vám nekupilo staré a abyste dokázali rychle vytřídit kousky, ze kterých už děti vyrostly, je přehledná dětská šatní skříň velmi důležitou součástí dětského pokoje.

V naší nabídce najdete skříně s šuplíky, skříně s posuvnými dveřmi i skříně s poličkou. Podle věku dítěte pak můžete vybírat také design s obrázkem, domečkovou skříň nebo jednoduchou bílou skříň, která se hodí do každého interiéru.

pokojicky_tepe_detska_skrin_kubik_seda

Police

Závěsná polička poslouží jako místo pro vystavení fotky, květiny, budíku nebo oblíbené hračky, ale pomůže vám prostor ještě více zútulnit. Protože právě volba doplňků dokresluje celkový dojem z pokojíčku.

Náš tip: Prohlédněte si kompletní nabídku nábytku do dětského pokoje, kde můžete pohodlně filtrovat ty nejprodávanější produkty. 

MIRUM: Hotové sestavy do dětského pokoje 

Máme velkou radost, že vám můžeme mimo standardní nabídku představit také unikátní nábytek MIRUM, který je mimořádně kvalitní a úžasně variabilní. Kombinujte různé kusy nábytku a přitom udržte jednotný styl celého pokojíčku. 

Nábytek MIRUM má patentované spoje i kování a italské závěsy, se kterými dokáže odolat zatížení až 120 kg. Pro děti se tak tento maximálně bezpečný a funkční nábytek stává také herním prvkem a prolézačkou

Jednotlivé části (např. regál, psací stůl nebo skříň) můžete pořizovat samostatně nebo zakoupit výhodně celou sestavu. 

Výhody vs. nevýhody hotových sestav MIRUM

Ušetříte peníze i čas – na celé sestavy máme akci a dopravu zdarma. Díky vlastní dopravě vám také můžeme zaručit, že nábytek k vám na první dobrou dorazí v nejlepším pořádku.

Máte jistotu, že vám to v pokojíčku bude všechno k sobě skvěle ladit, a když zjistíte, že vám něco chybí, snadno pořídíte další kousky ve stejném stylu.

Jedním nákupem vyřešíte komplet vybavení dětského pokoje – sestava obsahuje 2× skříň, komodu a regál/knihovnu.

Vyšší cena produktů – patentovaná kvalita a výdrž při zatížení vyžaduje maximálně odolný materiál a kování s vyššími vstupními náklady.

Nábytek MIRUM je stvořen pro intenzivní hraní včetně běhu a skákání, a když se toto děti dozvědí, může se stát, že už je z těch střech nesundáte. 🙂

Domečkové sestavy MIRUM jsou vyrobeny v tlumených pastelových barvách. Tak, aby slušely každému pokojíčku. Pokud máte rádi zářivé barvy a vzory na velkých plochách, doporučujeme zvolit např. sestavu Happy 6 s motivem padajícího srdce.

pokojicky_tepe_detsky_pokoj_happy_6_padajici_srdce

Více dětí aneb jak vybavit dětský pokoj pro sourozence

S rozrůstající se rodinou přicházejí další výzvy. A možná si i vy právě teď lámete hlavu nad tím, jak vaše stávající bydlení nafouknout a jak vyřešit spaní dvou a více dětí.

Máme elegantní řešení – sourozenecké palandy. Patrové postele pro 2 děti vám ušetří místo a děti budou z nového spaní nadšené. Palandy pro 3 děti mají u spodního lůžka výsuvnou přistýlku, která představuje plnohodnotné lůžko.

Dalším krokem je pak pracovní místo pro školáka. Vezměte do ruky metr a prohlédněte si nabídku dětských psacích stolů. My věříme, že si vyberete a že malému školákovi půjdou domácí úkoly u nového stolu levou zadní.

A pokud vybavujete pokoj pro studenta, u nás výhodně pořídíte celé sestavy, u kterých máte jistotu, že vám k sobě bude všechno skvěle ladit.

Jak rozmístit nábytek v dětském pokoji

Jak rozvrhnout dětský pokoj? Hlavní zásada je: rozmístěním nábytku využijte maximum denního světla k tvoření. U okna by tedy ideálně měl pro menší děti být herní prostor a pro větší děti psací stůl. Postel by se měla nacházet v prostřední části pokoje – umístěná ideálně hlavou ke zdi, skříně můžete dát ke dveřím. 

Základ v tlumených zemitých barvách pak můžete vyladit výraznějšími doplňky (polštářky, obrázky).

Náš tip: Přečtěte si také článek Dětský nábytek FAQ – nejčastější dotazy k přesunu z dětské postýlky do velké postele, kde píšeme o tom, co o umístění dětské postele říká feng-šuej.

Jak vymalovat dětský pokoj

Abyste v dětském pokojíčku dosáhli harmonie, zvolte si jeden neutrální základ (např. bílá nebo béžová), doplňte ji barvou, která podporuje soustředění (např. šedá nebo světle zelená) a finální vzhled interiéru korunujte lehkými doteky výrazných prvků (např. námořnicky modrá, pulzující magentová nebo oslnivě žlutá.

×

Splátková kalkulačka ESSOX